Spuštěn nový web!

Tak a je to tu. Konečně nastala chvíle po které někteří už dlouho volají. Byla spuštěna nová webová stránka našeho oddílu. Prozatím je spíše v režimu BETA. Ještě tu mám spoustu práce ale já věřím, že už teď je schopná nahradit starý web.

Webová stránka prozatím běží u mě doma na mém routeru. Výhodou je takřka neomezený prostor pro data (1TB). Jinde za tento datový prostor chtějí nekřesťanské peníze. Nevýhodou je méně stabilní připojení k internetu a tím pádem možnost, že web bude nedostupný. Uvidím jak to vše bude fungovat.

Oproti předešlé stránce má několik výhod.

• Je dynamicky generovaná. Tím pádem vydání nového článku je otázkou doslova několika málo minut. Bohužel co se týče fotografií těm je dále potřeba věnovat více času. (třídění, ořez, úprava …).
  • Vše co tu jednou bylo zveřejněno lze kdykoli dohledat.
  • V budoucnu bude možné aby přispíval kdokoli kdo umí pracovat s textovým procesorem (MS Word, LibreOffice…).
  • Každý článek lze komentovat (prozatím anonymně).
  • Mnohem jednodušší úprava vzhledu. Bez ztráty původního obsahu.
  • Web je přizpůsoben k zobrazení na mobilu nebo tabletu.
  • Kalendář akcí, který si můžete přidat do svého google kalendáře v mobilu.

Plánované vylepšení (řazeno dle priority)

• Přidat informace o ubytování. ✓
  • Přidat nové fotografie z minulého a současného roku.✓
  • Tabulka výsledků závodů.
  • Zprovoznit odkaz na staré stránky. Nyní je technicky komplikované.  Poskytovatel hostinku původního webu mi hází klacky pod nohy.✓
  • Přidat fotografie co kdo najde a když nebude zbytí tak ty malé ze starého webu.
  • Přidání logo klubu do záhlaví stránky
  • Zprovoznění šifrování https✓
  • Zprovoznění emailů (admin@klubvodaku.cz, mblahnik@klubvodaku.cz, pberounsky@klubvodaku.cz …)
  • Zprovoznění registrací (závislé na zprovoznění emailů)✓
  • Zprovoznění veřejného fóra (pro širokou veřejnost)
  • Zprovoznění neveřejného fóra (pro členy klubu, závislé na registraci)
  • Napsat manuál ,,jak psát články“
  • Umožnit psaní článků členům klubu.

Případné stížnosti, náměty, můžete psát zde pod článek, na můj osobní email baadvo@gmail.com a nebo volejte na mob.:+420774920914.