Napříč Prahou – přes tři jezy

Po minulém ročníku, kterého jsme se neúčastnili se nám letos účast zdařila. Hlavní motivací splutí pro nás bylo projet si historické centrum Prahy z pohledu Vltavy. Po příjezdu nám bylo jasné, že nebudeme sami. Na relativně malý ostrov ,,Císařská louka” se sjela snad celá republika. 🙂 Naštěstí skautská organizace je pověstná tím, že funguje takže se zde neobjevil žádný problém.

Neměli jsme řidiče, takže byla zvolena varianta svezení auta do cíle a návrat za pomocí PID. Z cíle na start za pomocí PID jsem byl rychleji než v opačném směru autem. A jako bonus jsem se svezl roztomilou lodičkou sloužící jako přívoz. Dokonce i pan kapitán byl stylově oblečen v pruhovaném námořním tričku. 🙂

Samotný sjezd byla v podstatě evakuace výše zmíněného národa. Pro mě osobně byl zážitek nejen vidět Prahu z perspektivy plovoucího klády ve Vltavě (protože moje zdřevnatělé nohy!) ale i monstróznost blízko plujících lodí.

Překvapením pro nás byl poslední jez u pod ,,Hlávkovo mostem” respektive jeho propust. Čekali na nás podélné vývařiště zhruba 15 metrů dlouhé. Alespoň se mnou si pěkně pohráli.

Ještě pár základních informací akci. Jde o jednu z největších skautských akcí v české republice. Skauti zde závodí v několika kategoriích. Zejména v kategorii P550 což jsou pro skauty typické pramice. Je možné si jako běžný člověk splout stejnou trasu jako ne závodník za symbolický poplatek. Více o závodě zde.

1 komentář u „Napříč Prahou – přes tři jezy

  1. Zdraví.

    Where I can download XEvil for free on your website?
    Mám informace od vaší podpory. XEvil je opravdu nejlepší program pro captcha řešení, ale já potřebuju nejnovější verzi.

    Dík.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *